ИО Калањевци

Радне собе за припремни предшколски период/У горе наведене две учионице се изводи и настава за предшколце.
Дигитална учионица Школа има компјутер за ученике и лап топ за учитеље, пројектор, штампач и интернет.
Фискултурна сала/ Нема.
Спортски терени/Настава физичког васпитања изводи се у школском дворишту у којем нема спортски терен, а током зиме у  учионици.
Ђачка кухиња и трпезарија/Школа поседује малу просторију у којој се припрема ужина за ученике, а они се хране у учионици прилагођеној потребама трпезарије.

Назив : Основна школа „Сестре Павловић“ – ИО Калањевци

Историјат школе у Калањевцима

У Калањевцима је нова школска зграда изграђена 1933. године, а у одбору за подизање школе били су Владимир Мирић и Драгомир Мирић.

Школа је свечано пуштена у рад 19. новембра 1933. године. После рата учитељица је била Софија П. Павловић.

Прослава 50 година рада ове школе обављена је 1983. године уз присуство многобројних генерација ђака који су стицали прва знања у овој школи.

Откривена је и спомен-плоча посвећена члановима одбора за градњу школе из 1923. године. Ученици су извели богат културно-уметнички програм уз велику помоћ учитељице Анђелије Рачић. Признање су добили и једни од првих учитеља ове школе Миодраг и Злата Илић.

Данас школу похађа 7 ученика.