ИО Живковци

Адреса: село Живковци бб, 14246 Белановица

Број телефона: 014 / 3448-330

Радне собе за припремни предшколски период У горе наведене две учионице се изводи и настава за предшколце.
Дигитална учионица Школа има компјутер за ученике и лап топ за учитеље, пројектор интернет.
Фискултурна сала1У склопу школе постоји фискултурна сала.
Спортски терени/Настава физичког васпитања изводи се у школском дворишту у коме се налази спортски терен, а током зиме настава се изводи у сали.
Ђачка кухиња и трпезарија/Школа поседује кухињу и трпезарију у којој ученици ужинају.
Простор за реализацију ваннаставних активности/
Основна школа „Сестре Павловић“ – ИО Живковци

Историјат школе у Живковцима

Прва знања ученици су стицали у школи која се налазила у приватној кући од 1926. године. Нова школска зграда изграђена је 1930. године.

О изградњи школе у селу Живковци постоји документација коју је сачувао бивши писар живковачке општине Новак Николић. У школи још и данас постоји спомен-плоча која подсећа на то време.

Школа је свечано пуштена у рад 18. октобра 1931. године. После рата учитељица је била Антинија М. Гачић.

Данас школа броји 6 ученика и два предшколца.