Школска година 2021/2022

ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ – Милан Томић

Зовем се Милан Томић и имам 14 година. Рођен сам 13. августа 2007. године. Живим у Белановици, општина Љиг. Похађам Основну школу „Сестре Павловић“ у Белановици. Пре поласка у први разред, похађао сам вртић „Каја“. У први разред кренуо сам 1. септембра 2014. године. Прва четири разреда завршио сам са одличним успехом, и то са просеком 5,00. Моја учитељица у млађим разредима била је Славица Јањић. Још тада код мене се јавила жеља за читањем, која је расла из године у годину, али и заинтересованост за стицање разних сазнања уопште. Учење ми никада није тешко падало.  Већ од првог разреда заволео сам књиге, као и ликовну уметност. У трећем разреду сам први пут учествовао на окружној смотри рецитатора, што је за мене касније постала незаобилазна традиција. У четвртом разреду учествовао сам на окружном такмичењу из математике, а пласирао сам се и на окружну смотру рецитатора. Први пут у четвртом разреду постао сам члан драмске секције наше школе. У пети разред кренуо сам 2018. године у својој матичној школи у Белановици. Разредни старешина ми је била наставница географије, Мирјана Сандић. Те школске 2018/2019. године такође сам био члан драмске секције, а учествовао сам и на окружним такмичењима из математике, српског језика и језичке културе и историје. Није изостао ни пласман на окружну смотру рецитатора у Мионици. Пети разред завршио сам са одличним успехом и просеком 5,00. У шестом и седмом разреду наставили су се успеси, иако смо учили у измењеним условима због пандемије вируса Ковид-19. Био сам редовно члан драмске секције, учествовао у школским приредбама и на такмичењима рецитатора, а у шестом разреду пласирао сам се и на окружно такмичење из математике. Завршио сам шести и седми разред са просеком оцена 5,00 такође. Осми разред похађао сам школске 2021/2022. године. Учествовао сам на такмичењу младих предузетника и носилац сам повеље „Михајло Пупин“, коју додељује Друштво проналазача Србије, као најбољи беседник. Као члан драмске секције сарађивао са Градском библиотеком у Љигу у обележавању 60-годишњице од доделе Нобелове награде Иву Андрићу. Учествовао сам на општинским такмичењима из енглеског и немачког језика, као и из географије. Ни ове године нисам пропустио учешће на окружној смотри рецитатора „Песниче народа мог“, која је одржана у Културном центру у Мионици. Ове године пласирао сам се на републичко такмичење из биологије и на републичко такмичење Књижевна олимпијада. Такмичење из књижевности одржано је у Сремским Карловцима, где сам освојио пето место. Пошто сам и осми разред завршио са одличним успехом и просеком 5,00, носилац сам Вукове дипломе и титуле „Ђак генерације“. Професија коју желим да изучавам и њоме се бавим у животу јесте архитектура. Планирам да након завршеног основног образовања кренем у средњу стручну школу која се бави овом уметношћу. Одговоран сам, уредан и организован ђак, увек спреман да помогнем и научим нешто ново. Трудим се да развијам свој читалачки опус и да подигнем свест о важности књига међу мојим вршњацима. Поборник сам сваког вида ненасиља и толеранције. Сматрам да се сваки проблем може решити рационално. Трудим се да покажем солидарност у свакој прилици и да усвајам нова знања кад год је то могуће.

ТАКМИЧЕЊЕ САВЕЗА ПРОНАЛАЗАЧА СРБИЈЕ

Успешни ученици у школској 2021/2022