У матичној школи у Белановици окупили су се ученици, запослени и остале многобројне званице како би прославили још један Дан школе, али по први пут у реновираном објекту и новоизграђеној спортској сали. Поред културног програма, у коме су учествовали ученици свих разреда, како матичне школе тако и из издвојених одељења, реализовани су и други садржаји којима се традиционално обележава овај дан од изузетне важности за нашу установу. Ученици осмог разреда положили су венац на спомен-бисту сестара Павловић, ученици првог разреда засадили су са учитељима своје дрво генерације, а у међувремену организоване су разнолике спортске активности за ученике свих узраста. Овом приликом похваљени су и награђени ученици и запослени, а уручене су и захвалнице свима који су помогли у опремању школе након реновирања.